Twórcy tej gry chcieli humorem i satyrą walczyć z antyszczepionkowcami. W dobie walki z koronawirusem, staje się to czarnym humorem i chichotem losu. Ale grze nie sposób odmówić aktualności. Finanse na projekt zebrano metodą crowdfundingową na PolakPotrafi.pl.

Gra jest inspirowana pracami, dr. hab. Marcina Napiórkowskiego, specjalisty od tzw. “mitologii współczesnej”, który w swoich publikacjach wyjaśnia,jak rozmawiać ze zwolennikami teorii spiskowych oraz jak walczyć ze szkodliwymi mitami. A "medycyna alternatywna”, która oferuje cudowne sposoby na ratowanie zdrowia, niemające żadnego umocowania w nauce, przynosi oszustom całkiem spore przychody.

Karty z gry.Karty z gry. fot. antyszczepionkowcy.biz

Jesteś gotowy na "skok na kasę"?

Dobrze trafiłeś, bo Antyszczepionkowcy.biz reklamowana jest hasłem "Zostań hochsztaplerem". To satyryczna gra karciana dla 2 do 5 osób. Podczas trwającej od 15 do 45 minut rozgrywki gracze wcielają się w rolę hochsztaplerów rywalizujących o fotel Pierwszego Prezesa Naczelnej Izby Antyszczepionkowej. Żeby uzyskać ten tytuł inwestują w bezużyteczne Produkty i starają się zdobywać Wpływy. W drodze do zwycięstwa mogą im przeszkodzić jedynie choroby, które wraz z ich działaniami stają się coraz bardziej niebezpieczne!

W swojej turze będziesz zarządzał ryzykiem związanym z podejmowaniem działań w świecie pełnym niebezpiecznych chorób: w celu zdobycia pieniędzy odsłaniasz po jednej karcie z talii. Sam decydujesz, czy spieniężyć zyski, czy ryzykować odsłanianie kolejnych kart. Kontakt z chorobą może się dla ciebie źle skończyć (szczególnie, gdy trwa Epidemia!) - chyba że wcześniej zdecydowałeś się zaszczepić.

Zawartość pudełka.Zawartość pudełka. fot. antyszczepionkowcy.biz

W grze znajduje się:

  • talia 99 dwufunkcyjnych kart
  • specjalna plansza Globalnego Wskaźnika Odporności
  • 5 kart ustaw

opisopis fot. antyszczepionkowcy.biz

Kim są twórcy gry?

Aleksa to lekarka w trakcie studiów doktoranckich, wieloletnia edukatorka zdrowotna. Twierdzi, że skoro dała radę przekazywać wiedzę o zdrowiu reprodukcyjnym w gimnazjach, to i z antyszczepionkowcami sobie poradzi. Od Wielkich Koncernów Farmaceutycznych regularnie dostaje długopisy, ale i tak woli ołówki z Ikea.

Kuba jest programistą. Pracował kiedyś przez pół roku dla jednego z Wielkich Koncernów Farmaceutycznych, ale mu się nie spodobało. Najpierw chciał zaprojektować grę o śmiesznych kotach, ale ktoś go uprzedził, więc postanowił skupić się na szczepieniach.

Karty do gry.Karty do gry. fot. antyszczepionkowcy.biz

Najważniejsze zostawiliśmy na koniec:

Za każdy sprzedany egzemplarz gry, twórcy fundują jedną szczepionkę na cele charytatywne!

Grę można kupić na Allegro za 70 zł

lub na Antyszczepionkowcy.biz za 75 zł