1. NETFLIX

Dzięki ci, Boże, za Netflixa i pizzę na dowóz! Odkąd popularna platforma video pojawiła się również w Polsce, z przyjemnością trwonimy wolne wieczory na pochłanianie kolejnych produkcji. Dzięki serwisowi nie tylko nadrobisz serialowe zaległości (pozdrawiamy z tego miejsca dr. Gregory'ego House'a!), ale także w porę zapoznasz się z premierami.

A wybór na Netflixie jest naprawdę imponujący. Nie znajdziesz tam może najgłośniejszej produkcji ostatnich dni - "Młodego papieża" - ale to nic. Bo video potentat proponuje ci mnóstwo innych seriali, na czele ze zbierającym świetne recenzje "Stranger Things", kultowym już "House of Cards" czy robiącym furorę w mediach społecznościowych "Narcos".

Redaktorzy portalu "Serialowa.pl" zebrali dla nas najbardziej męskie seriale produkowane przez Netflixa. Do kolejki odtwarzania radzimy dodać też "Daredevila" (zupełnie inne spojrzenie na komiksy Marvela), "Spartacusa" i "Marco Polo". Choroby ci nie starczy na te wszystkie odcinki.

2. KSIĄŻKI

Tutaj wybór jest równie imponujący - gdybyśmy mieli wymienić wszystkie tytuły warte uwagi, zapewne zajęłoby nam to kilka dni. Pochylimy się więc wyłącznie nad jedną pozycją, która dumnie pręży się na naszych nocnych szafkach.

"Paradoks" Igora Brejdyganta to wyjątkowo męska powieść. Jak pisze wydawca, dzieło to "intrygujące historie i zaskakujące rozwiązania. Wprawdzie metody śledcze głównego bohatera bywają nie do końca zgodne z literą prawa, za to zawsze są zgodne z jego specyficznym poczuciem sprawiedliwości".

A Bogusław Linda - odtwórca głównej roli w serialu na bazie którego powstała książka - dodaje: "Paradoks" to jedyny polski kryminał, który mówi coś więcej. O wyborach moralnych, ludzkiej odpowiedzialności i wyborach serca".

Potrzebujesz lepszej rekomendacji?

3. PLAYSTATION!

Na rynek wchodzi właśnie kolejna odsłona najsłynniejszej konsoli na świecie. PlayStation4 Pro oferuje jeszcze więcej możliwości, jeszcze większe osiągi.

A te możliwości możesz przetestować na wielu produkcjach. Czasy, kiedy gry video przestały być wyłącznie rozrywką dla pryszczatych gimnazjalistów, minęły bezpowrotnie. Nowe tytuły to nierzadko wciągające historie, z emocjami i moralnymi wyborami. Do takich dzieł można zaliczyć chociażby "Heavy Rain" (gra już leciwa, ale wciąż tak samo wciągająca) czy chociażby najgłośniejszą premierę ostatnich tygodnie: "Battlefield 1".

Oczywiście jako fani futbolu, którzy wychowali się na meczach Davida Beckhama i Ronaldo polecamy również wirtualną piłkę nożną. W tym roku konkurencja wśród sportowych tytułów jest jeszcze bardziej zacięta. Nie podejmujemy się rozstrzygania, co jest lepsze - FIFA czy PES. Radzimy ściągnąć wersje demonstracyjne obu tytułów i wybór według własnych przekonań.

Jedno jest pewne - na konsoli każdy znajdzie coś dla siebie. A jeśli bardzo chcesz przenieść się z ciepłego łóżka w zupełnie inne miejsce - np. odległą planetę - polecamy PlayStation VR: najnowszy system do wirtualnej rzeczywistości od Sony. Za niecałe 2 tysiące złotych kupisz podróż do czasów, w których żyły jeszcze dinozaury.