Jak to z trendami zwykle bywa - wiele z nich pojawiło się na światowych wybiegach już wcześniej, ale dopiero teraz z impetem trafiają do stylizacji, które widzimy na ulicach. Do najciekawszych - naszym zdaniem - należą:

1. Kwiatek w butonierce - powrócił do łask na początku obecnej dekady, ale dopiero od kilku miesięcy znalazł zastosowanie w codziennych stylizacjach. Radzimy oswoić się z widokiem florystycznego motywu nie tylko w marynarkach, ale również w płaszczach, bo wszystko wskazuje na to, że będzie ich coraz więcej! Tego typu dodatki mają już w swojej ofercie najpopularniejsze sieciówki, by więc mieć swój kwiat, nie musisz wybierać się do ekskluzywnych sklepów.

2. Budrysówka znów w modzie! - to męski klasyk, taka "zimowa ramoneska". To długie okrycie z grubej wełny swój początek bierze w brytyjskiej marynarce wojennej - nosili go żołnierze pełniący służbę na okrętach. Budrysówka praktycznie co roku pojawia się w podsumowaniach dotyczących najważniejszych zimowych trendów sezonu, ale chyba dopiero tym razem nie były to puste słowa.

3. Koszula dżinsowa - trend oczywiście na mniej srogą zimę. Jest ważnym elementem stylu casual, ale fajnie komponuje się również z garniturem (co prezentowaliśmy na łamach "Logo" już wielokrotnie). Świetnie pasuje do pikowanych kurtek, stąd postanowiliśmy umieścić ją również w zestawieniu najważniejszych zimowych trendów.

4. Koszula w kratę - a najlepiej: flanelowa. Jest nie tylko modna, ale przede wszystkim - wygodna i ciepła. Styl lumberseksualny podobno został już wyparty przez inne zjawiska, ale kraciasta koszula wciąż trzyma się nieźle. W tym sezonie znów dominują czerwień oraz najróżniejsze odcienie niebieskiego.

5. Skarpety na spodnie - największa zimowa plaga? Hipsterzy opatuleni szalami po same czoło, ale noszący letnie buty i odsłonięte kostki... Nie wiemy, dlaczego utarło się, że również zimą jest to fajne rozwiązanie, ponieważ tegoroczne trendy wskazują, że jeśli chcemy być "na czasie", powinniśmy zakładać skarpetki i... naciągać je na spodnie! Abstrahując od tego, że stajemy się dzięki temu modni, to jeszcze jest to po prostu wygodne, bo nie moczą nam się nogawki. Nie bez powodu podobne rozwiązanie bardzo często stosują rowerzyści.

6. Długa cholewka, ciężka podeszwa - w temacie butów zimowych trudno wymyślić coś zupełnie nowego. Wygląda na to, że ten sezon znów należy do klasycznych, wysokich butów spod znaku kultowych Timberlandów. I choć dawniej królował model w najpopularniejszym odcieniu - piaskowym, teraz coraz częściej na wystawach widujemy inne warianty: niebieskie, brązowe, a nawet... czerwone! Chyba nie ma lepszego obuwia uzupełniającego miejski casualowy styl. 100 procent luzu i tyleż samo mody.