Wywiad z Piotrem Kraśką

Na parę miesięcy Piotr Kraśko porzucił styl, aby przejść rakiem  – lecz frontem do człowieka – szlak uchodźczy na potrzeby programu TVN „Wracajcie, skąd przyszliście”. Potem w plebiscycie „Logo” został najlepiej ubranym Polakiem w kategorii smart casual (może dzięki twojemu głosowi?).  Na sam koniec o tym wszystkim nam opowiedział, byś miał co czytać w wolnej chwili.

Maja Koniczyna opowiada o „wyłącznikach”

Pech to jest wtedy, gdy ci autobus ucieka sprzed nosa. Jak dziewczyny unikają z tobą kontaktów seksualnych, to sygnał, że działa jeden z tzw. wyłączników. Początkowe pobudzenie znika, ulega zahamowaniu. Mózg kobiety w ciągu zaledwie kilku sekund odnotowuje różnego typu dane dotyczące partnera w sytuacji intymnej. Jeśli ten szybki egzamin wypadnie negatywnie, hamuje narastające pożądanie.

Czy gospodarz powinien otworzyć alkohol przyniesiony przez gości?

Na to pytanie odpowiada Adam Jarczyński, dyrektor generalny Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety. Gospodarz wcale nie musi stawiać otrzymanej butelki na stole. Może z nią zrobić, co zechce i to z co najmniej dwóch powodów. Jakich? O tym w papierowym wydaniu „Logo”.

Zasada „5 sekund” – prawda czy fałsz?

Radek Kotarski mierzy się w swoim felietonie z legendą, według której jedzenie, które upadło na podłogę, ale zostało podniesione w przeciągu 5 sekund, wciąż nadaje się do spożycia. Tłumaczy też, dlaczego chodnik jest czystszy od podłogi w kuchni.

Wycieczka na ostatni momentWycieczka na ostatni moment fot. Westend61

Wycieczki „last minute”

Redaktor naczelny zdradza zasady, które pozwalają znacznie obniżyć koszty zagranicznych wycieczek. No dobrze, ale dokąd i kiedy polecieć na wakacje last minute? Tego także dowiecie się z lektury tekstu w styczniowym numerze „Logo”. 

Rozmowa z psychologiem

„Co masz zrobić jutro, zrób... pojutrze”. Hołdujesz tej zasadzie? Nie jesteś sam. Skąd bierze się w nas chęć odkładania zadań na ostatnią chwilę i kiedy z tym walczyć, wyjaśnia dr Rafał Albiński, psycholog z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS.

Mój pierwszy raz

Nasz człowiek przygoda Franek Przeradzki po raz pierwszy uczestniczy w treningu brazylijskiego dżiu-dżitsu, ucząc się sportowego duszenia i bycia innych. Za karę wysłaliśmy go na zabieg epilacji (nie mylić z depilacją!), ale to nie wywarło na nim żadnego wrażenia.

Trening brazylijskiego jiu-jitsuTrening brazylijskiego jiu-jitsu fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Wędrówka do Ziemi Obiecanej

Na południu Izraela jest gorąco, ale sucho, więc człowiek się nie poci. Morze Czerwone kusi ciepłą wodą i rafą koralową, pustynia geologicznymi skarbami i... kibucami, a teraz otwarto nowoczesny port lotniczy 18 km od Ejlatu. Skoro tak łatwo się tam dostać, sprawdzamy, co warto zobaczyć.

Rozmowa z seksuologiem

Zabieranie laptopa do sypialni to pierwszy krok do nieudanego pożycia małżeńskiego. Jeśli chcesz, żeby paliło się w kominku, musisz od czasu do czasu podkładać drewno. Jak pracować, zarabiać, a przy tym cieszyć się dobrym seksem? Odpowiada seksuolog Andrzej Gryżewski.

Instrukcja obsługi postanowień noworocznych

I co, jak poszedł 2018? Pewnie mogło być lepiej? Obiecujesz sobie, że 2019 będzie znakomity, i wiesz dokładnie, jak to zrobić. Wystarczy, że: 1)... Zaraz, czy my tu nie byliśmy rok temu? Co zrobiłeś z zeszłoroczną listą postanowień? Wojciech Brzeziński radzi, jak dotrzymywać postanowień noworocznych.

W tym roku się uda!W tym roku się uda! fot. Max Oppenheim

Zimowe gr(z)anie

Zima to naturalny sezon e-grzania, więc warto uzupełnić i odświeżyć swój arsenał. Nasz techno-ekspert Łukasz Figielski przedstawia konsole, które sprawią, że nie zanudzisz się oczekiwaniem na wiosnę. A skoro już masz trochę czasu, to… może zajmiesz się pieczeniem? Testujemy wypiekacze do chleba.

Co stoi w Garażu Polaka?

Była już Szafa Polaka, przyszła więc kolej na Garaż Polaka. W badaniu, które zleciliśmy firmie MRTec, dowiedzieliśmy się, że przeciętny polski kierowca ma w życiu cztery samochody i zmienia je rzadziej niż raz na pięć lat. A skoro mowa o zmianie, to często robimy to na początku nowego roku (wyprzedaże!). Sprawdziliśmy, czy warto pomyśleć o wynajmie długoterminowym zamiast kupowania nowego samochodu. Stworzyliśmy też listę 10 nawyków, których powinien pozbyć się każdy kierowca, jeśli chce długo pojeździć swoim autem.

Wciąż kupujemy znacznie więcej samochodów używanych, niż nowychWciąż kupujemy znacznie więcej samochodów używanych, niż nowych fot. Shutterstock

Hoodie gang

Bluza z kapturem, poza siłownią sprawdzi się też podczas weekendowego relaksu, nie tylko na kanapie. Wybieramy najlepsze modele w czterech kolorach.

Najlepiej ubrani Polacy

Już wiemy, kim są „Najlepiej ubrani Polacy”. Na listopadowej gali wręczyliśmy swoje pierwsze nagrody w pierwszym takim plebiscycie w kraju. Prawdziwymi zwycięzcami jesteście wy: dziękujemy za oddane głosy!

Gala 'Logo'Gala 'Logo' fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Stylowy poradnik

Przygotowaliśmy krótką grę, której celem jest udowodnienie znajomości dobrego stylu. Na ośmiu zdjęciach ukryliśmy kilkanaście błędów, których nie powinien popełniać mężczyzna chcący uchodzić za dobrze ubranego. Jeśli potrafisz je odnaleźć, to salony stoją przed tobą otworem!

Domowe sposoby na śledzia

Jest wiele ryb w Bałtyku, ale my kochamy śledzia. To źródło pełnowartościowego i dobrze przyswajalnego białka. Śledź zawiera sporo nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Sposobów na przygotowanie tej superzdrowej ryby jest milion, my przedstawiamy kilka z nich w magazynie.