10 argumentów przemawiających za wyższością długotrwałej relacji nad jednorazową przygodą.

1. Zyskujesz przyjaciela - dzielisz z partnerką wspólną codzienność, łóżko, konto, a także marzenia. Mówisz jej o swoich dobrych i złych chwilach, wzlotach i upadkach. Zwierzasz się z najintymniejszych spraw i tajemnic. Masz do niej zaufanie. Taka więź z druga osobą to ogromna wartość, bo pozwala zyskać najprawdziwszego przyjaciela.

2. Więcej satysfakcji z życia intymnego - wydawać by się mogło, że jednorazowa przygoda przynosi ten wyjątkowy dreszczyk emocji, a co za tym udany seks. Jednak nic bardziej mylnego. Jeżeli chcesz odczuwać satysfakcję z życia intymnego, warto zainwestować w długotrwały związek. Będąc w nim kobiety stają się bardziej otwarte, ponieważ czują się bezpiecznie i nie mają problemu z mówieniem o własnych potrzebach i nie wykazują też trudności w spełnianiu zachcianek ukochanego. Wstyd znika, a tym samym Ty i Twoja partnerka jesteście w pełni usatysfakcjonowani.

3. Rodzina - tak naprawdę większość facetów chce założyć rodzinę i mieć dzieci. Trudno o coś innego co da tak ogromne poczucie satysfakcji i bezpieczeństwa. Przy jednorazowej przygodzie szanse na założenie rodziny są raczej nikłe Rosną wtedy, gdy jesteś w stałym związku i uczysz się komunikacji, współpracy, elastyczności, kompromisu i odpowiedzialności, czyli tego co niezbędne w byciu głową rodziny.

4. Wspólne hobby - nie ma nic lepszego niż znalezienie partnerki do współdzielenia hobby. Ty i Twoja ukochana lubicie wędrówki górskie, a może kochacie pływanie? Jeżeli połączyło Was uczucie, to prawdopodobnie dzielicie też wspólne pasje. Gratulacje!

5. Wsparcie w trudnych momentach - miałeś zły dzień w pracy, albo pokłóciłeś się z bratem? Z pewnością możesz liczyć na pełne wsparcie Twojej ukochanej. Mając ją u swego boku gorsze chwile nie będą już nigdy straszne.

6. Większe zainteresowanie płci przeciwnej - co ciekawe mężczyźni w stałych związkach są bardzo atrakcyjni dla kobiet. Jest to dość zaskakująca wiadomość, ale przedstawicielki płci pięknej same przyznają, że pożądają właśnie takich facetów. Taka świadomość nie powinna skłaniać Cię do "skoku w bok", ale na pewno wpłynie na lepszą samoocenę.

7. Nie czujesz samotności - powiedzmy sobie szczerze - samotność nikomu nie służy. Warto mieć przy sobie drugą osobę. Nie ma nic przyjemniejszego niż świadomość podczas powrotu z pracy, iż dom nie świeci pustkami, a czeka w nim ukochana!

8. Poczucie wartości siebie - troska o to by drugiej połówce nie brakowało niczego oraz świadomość tego, że ktoś jest szczęśliwy z Twojego powodu dają ogromne poczucie własnej wartości i pewności siebie. Co najważniejsze to wszystko buduje w Tobie wielkie poczucie szczęścia.

9. Względy ekonomiczne - pieniądze czasem są, a czasem ich nie ma. W tej drugiej sytuacji prawdopodobnie możesz liczyć na wsparcie ukochanej osoby. Poza tym żyjąc we dwójkę jest po prostu łatwiej, ponieważ koszty utrzymania rozkładają się na parę.

10. Po prostu szczęście! - co może przemawiać za stałym związkiem? Gwarancja ogromnego szczęścia. Czego chcieć więcej?

Nawet 10 jednorazowych przygód nie da takiej satysfakcji jak długoterminowy jeden jedyny związek. Warto inspirować się ideą 10 do 1 - nie tylko w życiu uczuciowym, ale tym codziennym, np. podczas zakupów. Dzięki temu poczujesz się pewniej i bezpieczniej. Poniżej wyjaśniamy szczegółowo o co chodzi w zasadzie 10 do 1.

10 DO 1

Podejmując mniej lub bardziej istotne życiowe decyzje, np. dotyczące życia uczuciowego, spraw finansowych, decyzji zakupowych, czy chociażby wyboru lokalizacji, w której chcesz mieszkać, dobrze się zastanów. Dobrą praktyką może okazać się wypisanie jak największej ilości zalet danego pomysłu, w tym jego funkcjonalności. Np. jeżeli szukasz nowego laptopa, a jednocześnie marzysz o smartfonie i tablecie, to może lepiej kupić dobrej jakości notebook, który spełni większość funkcji wyżej wymienionych sprzętów? Podobnie z przedmiotami codziennego użytku, np. maszynką do golenia. Mach3 Turbo marki Gillette jest lepsza od nowej jednorazówki nawet po 10 użyciach. Bazując na tej idei możesz także oszacować, czy lepiej jest szukać osoby, z którą zwiążesz się na stałe, czy jednak jednorazowe przygody są bliższe Twojemu sercu. Powodzenia!