39% mężczyzn w Polsce ma wrażliwą skórę. Oznacza to, że po goleniu odczuwają dyskomfort. Właściwa pielęgnacja twarzy powinna być kompleksowa i opierać się na produktach o podobnym składzie, które przygotowują skórę do usuwania zarostu i pomagają jej przywrócić poziom nawilżenia oraz odbudować barierę lipidową. kosmetyki powinny być odpowiednio dobrane do typu skóry i zawierać substancje nawilżające, a także łagodzące.

Eksperci Gillette radzą mężczyznom, jak golić i pielęgnować skórę wrażliwą.

1. PRZED GOLENIEM

Skórę należy przemyć łagodnym tonikiem lub żelem do mycia twarzy, aby usunąć zanieczyszczenia i pozostałości sebum (łoju skórnego) otaczające powierzchnię włosa. To gwarantuje zmiękczenie włosów, dzięki czemu golenie staje się łatwiejsze.

2. GOLENIE

Nałóż żel do golenia Gillette Series do skóry wrażliwej. Dzięki składnikom nawilżającym i odżywczym zapobiega podrażnieniom skóry podczas golenia, dając także łatwiejszy poślizg maszynki i dokładniejsze golenie blisko skóry. Golenie powinno się wykonywać za pomocą maszynki wysokiej jakości. Dzięki powierzchni golącej z powłoką Anti Friction i systemowi włókien Microfins idealna dla skóry wrażliwej będzie Gillette Fusion Cool White. Maszynka dostępna jest także w wersji POWER: wbudowany w nią mikroprocesor sprawia, że praca ostrzy jest prawie nieodczuwalna, co ryzykuje ryzyko podrażnień.

3. PO GOLENIU

Aby przywrócić poziom nawilżenia skóry - zwłaszcza wrażliwej - i odbudować barierę lipidową, warto zastosować balsam po goleniu Gillette Series, który łagodzi, odżywia i nawilża skórę oraz zmniejsza jej napięci.

Gillette Fusion Cool White to pierwsze maszynki do golenia dla wrażliwej skóry mężczyzny polecane przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.

- pięcioostrzowa powierzchnia goląca z powłoką Anit Friction minimalizuje tarcie i redukuje ryzyko podrażnienia

- system włókien Microfins zapewnia jeszcze dokładniejsze golenie

- pogrubiony pasek nawilżający z olejkami roślinnymi dla lepszego poślizgu maszynki

- precyzyjny trymer do trudno dostępnych miejsce

- ergonomiczny uchwyt dla lepszej kontroli podczas golenia

- mikroprocesor generujący mikrodrgania (w wersji Power)