Postanowiłem pierwszy raz w życiu pójść na pedi. Manikiur już raz sobie robiłem – żona wysłała mnie przed naszym ślubem, bo wspinaczkowymi palcami podobno nie wypada podpisywać ślubnych dokumentów. O swoje stopy natomiast dbałem dotychczas samodzielnie.

Idź do Badger’s, spodoba ci się

– mówi kolega i kończy zdanie podejrzanym uśmieszkiem, ale wie, że mam żonę, więc to chyba jednak miejsce, gdzie robią pedikiur, a nie np. klub Hooters.

Badger Men’s Grooming Club to lokal dla mężczyzn w centrum Warszawy. Na powitanie uśmiecha się do mnie przemiła recepcjonistka i proponuje drinka. Jest poniedziałek, 11 rano. Waham się.

Mamy naprawdę pyszne alkohole, na przykład kilka rodzajów burbona czy rumu, których nie ma w polskich sklepach.

Na szczęście przyjechałem autem na minuty, więc mogę wrócić do domu autobusem. Oddaję kurtkę, biorę kieliszek i idę do zabiegowego. Przytulny pokój z fotelem masującym, jacuzzi dla stóp, telewizorem i przede wszystkim przemiłą panią Lilią. Fotel wbija mi obcasy w plecy, głaszcze po szyi, uderza pięściami i relaksująco masuje. Są fotele masujące i Fotele Masujące, tego się dowiedziałem przy okazji pedikiur. Maseczka pod oczy przyjemnie chłodzi. Popijam burbona, pani Lilia zajmuje się moimi stopami. Nakłada różne specyfiki. Kremy złuszczające, olejki nawilżające, masuje, używa różnych pilników i innych narzędzi, których nazwy nawet nie próbowałem zapamiętać. 33 lata człowiek nie wiedział, ile dobrego można zrobić stopom. Cała wizyta trwa godzinę. Spodziewałem się, że trochę się wynudzę, ale będę miał ładne stopy. Błąd. Stopy rzeczywiście ładne, ale to okazało się najmniej istotne. Relaks, masaż i ciekawi ludzie dookoła – chciałbym napisać, że to nie moja bajka, ale są chwile, kiedy to bajka każdego faceta.

Badger Men’s Grooming Club to miejsce, gdzie można ostrzyc głowę, brodę, zrobić manikiur i pedikiur, wyczyścić buty i odświeżyć koszulę. A przy okazji spróbować ciekawych alkoholi i wyjść z upatrzoną butelką.

Ceny: pedi 120 zł, zestawy: Lew Salonowy 110 zł, Młody Wilk 140 zł, Gruba Ryba 200 zł

Więcej: www.badgerclub.pl