Złote Piaski

Jeśli marzysz o ciepłym morzu i imprezach do białego rana, to Złote Piaski są kierunkiem dla ciebie. Przede wszystkim Złote Piaski cały czas są tańsze od hiszpańskich i greckich wysp. Jednocześnie Bułgaria jest teraz bardzo popularna, dlatego warto wybrać się do Złotych Piasków właśnie we wrześniu. Oferta dla turystów jest wciąż bardzo bogata i pojawia się szansa, że przeciśniesz się przez tłum. Na dodatek znikną rodziny z dziećmi, które nie wiadomo dlaczego szukają odpoczynku wśród klubów i napalonego tłumu. Złote Piaski znajdują się kilka kilometrów pod Warną, więc gdy będziesz miał ochotę na kulturalne wydarzenia, będą one w zasięgu ręki.

Kavos

Dla tych, którzy planują dobre imprezy, a nie mają ograniczonych funduszy, na wakacyjnej mapie powinno pojawić się Kavos. Musicie wziąć pod uwagę, że samo Kavos jest typowym kurortem imprezowym, pozbawionym greckiego kolorytu. Na szczęście miejscowość ta jest położona na malowniczej wyspie Korfu. Zatem, jeśli za dnia szukacie pięknych widoków i prawdziwej greckiej kuchni, nic straconego - wystarczy wybrać się w głąb wyspy. Natomiast w nocy czeka was moc niezapomnianych wrażeń. Czasem nie trzeba nawet iść do klubu, bo po północy główna ulica zamienia się w wielką imprezę!

 Fot. Shutterstock

Barcelona

Wakacje to nie tylko imprezy i hektolitry alkoholu, lecz także poznawanie innych kultur. Dlatego od lat Barcelona jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Znajdziemy w niej wszystko, czego potrzebujemy. Przede wszystkim nie musimy się martwić o brak słońca, i w każdej chwili możemy udać się nad bajeczne Morze Śródziemne. Jednak to miejsce przyciąga przede wszystkim swoją niepowtarzalną atmosferą. Barcelona jest kwintesencją Hiszpanii - gwarna i kolorowa czaruje turystów z całego świata. Dobrym sposobem na jej odkrywanie jest zwiedzanie miasta szlakiem Gaudiego. Słynny architekt zasypał Barcelonę swoimi budowlami, które uznawane są za największą atrakcję stolicy Katalonii.

Nie martw się tym, że kalendarzowe lato dobiega końca. Studenckie wakacje dopiero się zaczynają! Przed powrotem na uczelnię zaczerpnij trochę egzotycznego słońca i wybierz się w niezapomnianą podróż last minute.