Jak spakować walizkę: kilka sprytnych patentów

Piotr Mieśnik
Upychanie kolanem w ostatniej chwili, z wulgarnym słowem na ustach, cały w nerwach - tak, tak - siłowe rozwiązania się sprawdzają, ale nie w każdej sytuacji. Jeśli też nie lubisz i nie umiesz się pakować, oto kilka trików, które na pewno ułatwią ci życie przed wyjazdem w delegację lub wakacyjnym wypadem.
Rys. Paweł Rygol Rys. Paweł Rygol

Marynarka

Newralgiczny punkt pakowania: marynarka. Podczas służbowego wyjazdu twoja wizytówka i zbroja jednocześnie. Co zrobić, aby się nie pomięła i nie zabrudziła z wierzchu? Złóż ją tak, jak na rysunku:

A więc po kolei: a) chwyć ją za ramiona b) wepchnij ramiona do środka, tak aby na wierzchu widać było lewą stronę c) zetknij barki razem i złóż marynarkę na pół wzdłuż osi pionowej (potem w środek marynarki możesz jeszcze włożyć zwinięty ręcznik lub sweter). Na koniec zwiń całość na trzy części i gotowe!

1
Rys. Paweł Rygol Rys. Paweł Rygol

Skarpetki

Pakując się, musisz wykorzystywać każdą wolną przestrzeń. Co zrobić ze skarpetkami? Kilka par możesz zmieścić np. w butach, które też skorzystają na tym zabiegu. Nie odkształcą się.

2
Rys. Paweł Rygol Rys. Paweł Rygol

Nie składaj ubrań

Po prostu je bardzo ściśle roluj. Wbrew pozorom będą wtedy mniej pomięte niż przy składaniu.

3
Rys. Paweł Rygol Rys. Paweł Rygol

Co z koszulą?

Jeśli jednak nie masz serca do rolowania swojej ulubionej koszuli - złóż ją klasycznie, a następnie w miejsce szyi włóż zwinięty pasek. Dzięki temu kołnierzyk nie pogniecie się tak bardzo.

4
Rys. Paweł Rygol Rys. Paweł Rygol

Przeciekające buteleczki

Jest sposób na to, aby nie zabrudzić sobie całego bagażu. Wystarczy zdjąć nakrętki, owinąć gwinty butelek czy tubek folią spożywczą i ponownie założyć nakrętki.

5
Rys. Paweł Rygol Rys. Paweł Rygol

Ładowarki, kable i karty pamięci

Masz niepotrzebne etui po okularach? Wykorzystaj je jako pudełko na drobne sprzęty elektroniczne, które zazwyczaj poniewierają się po całej walizce i nigdy nie chcą być pod ręką wtedy, kiedy akurat są potrzebne.

6
Rys. Paweł Rygol Rys. Paweł Rygol

Użyj odkurzacza

W zmniejszeniu objętości ubrań może ci pomóc odkurzacz. Wystarczy, że ciuchy zapakujesz w foliową torbę (w sklepach są też specjalne torby próżniowe) i odkurzaczem odessiesz zbędne powietrze. Minus tego rozwiązania? Gdy będziesz wracać z wyjazdu, możesz nie mieć pod ręką odkurzacza.

7