TURCJA

Turcja jest świetną propozycją na podróż poślubną: ciepłe wieczory, przyjazne plaże, atrakcje charakterystyczne tylko dla tego regionu... Świeżo upieczone małżeństwa, które swój miesiąc miodowy spędziły właśnie w tym kraju - absolutnie nie żałowały swojej decyzji.

Ale ojczyzna Ardy Turana to również świetny pomysł na... wieczór kawalerski! Tak! Dość wciąż tych samych zabaw, zaczynanych na polu do paintballa, a kończonych w klubie z tanim striptizem. Turcja daje imprezowe możliwości o jakich organizatorzy rodzimych "pożegnań z wolnością" mogą tylko pomarzyć. Proponujemy ci na przykład miejscowość Bodrum, mało kojarzącą się z tradycyjnym, konserwatywnym postrzeganiem Turcji, gdzie wszędzie podaje się kebaby, a handlarze za każdym rogiem próbują wcisnąć ci tanie dywany.

Mieszkańcy tej części Turcji - jak przekonywał na łamach "LOGO" Piotr Mieśnik - mieli styczność z Grekami, więc przejęli od nich lekkość bytu oraz skłonność do dionizjów. Ponadto Bodrum jest miejscem, w którym lubi bywać sam wielki Mick Jagger, a chyba trudno o lepszą rekomendację dla imprezowego zagłębia, niż regularna obecność lidera kultowych The Rolling Stones, prawda?

Zabierając kumpli, którzy będą towarzyszyć ci w pożegnaniu błogiego kawalerskiego stanu, koniecznie wpadnijcie do Halikarnas Disco. Uważajcie tylko, żeby nie przeholować! Światu nie jest potrzebna kolejna część "Kac Vegas".

GRECJA

A skoro już o greckiej lekkości bytu mowa, nie sposób nie zaproponować właśnie Grecji. Na wyspie Rodos jest pewna miejscowość zwana przez niektórych "Domem Hedonizmu". Rodzinny wyjazd odpada, ale czy można sobie wymarzyć lepsze miejsce na zorganizowanie wieczoru kawalerskiego niż Faliraki, a więc miasto, gdzie tequila leje się strumieniami? Ponadto dobrze tam zjesz (odpowiednia zaprawa to podstawa!), a jeśli znudzi wam się imprezowanie - zawsze możecie wypożyczyć łódź i podryfować po okolicznych wodach.

Faliraki - 'Dom Hedonizmu'Faliraki - "Dom Hedonizmu" Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

W Grecji polecamy również Kavos (na Korfu). Zapewne wydasz tam majątek, ale wspomnienia pozostaną z wami na lata. Plaża, słońce i alkohol - wieczór kawalerski jak z najskrytszych marzeń!

EGIPT

Myśląc o idealnym pożegnaniu stanu kawalerskiego nie można zapominać o Egipcie. Podczas imprezowania również będzie towarzyszyła wam świetna pogoda, ponadto ludzie są raczej przyjaźni. W Dolinie Nilu czekają na ciebie nie tylko alkoholowe libacje, ale także inne atrakcje, na czele oczywiście z nurkowaniem. Przyznasz, że to bardzo ciekawa alternatywa dla zwykłego paintballa.

Egipt ponadto można potraktować nieco mniej dosłownie... Może być nie tylko ciekawą alternatywą na twój wieczór kawalerski - w razie potrzeby, jeśli jednak postanowiłeś, że te chwilę koniecznie musisz spędzić nad Wisłą, zawsze możesz wysłać do Egiptu żonę wraz z koleżankami. Lepiej, żeby podczas twojego żegnania się z wolnością pławiła się w słońcu na pięknych plażach, a nie czekała z alkomatem w sypialni.

BUŁGARIA

To kolejna propozycja dla ceniących sobie aktywne spędzenie wieczoru kawalerskiego. Nie dość, że Bułgaria to prawdziwe imprezowe zagłębie (ech te Złote Piaski...) to jeszcze na quadach pojeździsz. Bo jeśli żegnać się z samotnym życiem to tylko w pojazdach o napędzie 4x4.